Home » Unmanned System Products » MYD-T900-35A-SMA
MTN-WP125 Turbojet Engine
Back to products
MTN-WP160 Turbojet Engine
MYD-T900-35A-SMA
Categories: Data Radio & Image Link, Wireless Data Transceiver Radio
Share:
  • Description
Description
Transmission Distance
  • 50KM
Product Feature
  • Support medium and long-distance transmission
  • Support networking
  • Support frequency hopping
Product Parameter
System parameter Technical index
Equipment type T900 – 35A – SMA
Working frequency 902 – 928MHz
Modulation mode FSK
Spread spectrum FHSS
Output power 35dBm (3W)
Transmission distance 50KM (LOS)
Working mode P2P, P2MP, Mesh with a center
Transmission rate 57.6Kbps – 276.4Kbps
Data interface GH1.25 – 4PIN
Configuration interface USB
Antenna interface SMA – Female
Voltage range DC9 – 32V; Typical: +24V
System power consumption <20W
Dimension(L*W*H) 41*65*13.5mm
Weight 57g
Working temperature -40 – +65°C
Related products
China Moneypro MG1 Antenna Tracker Gimbal For Data and Image Transmission Linkage Antenna
China-Moneypro-M1-Antenna-Tracker-Download
China Moneypro Super LoRa Series of Network & Serial Radio
China Moneypro Omni Directional Antenna
China-Moneypro-Omni-Directional-Antenna-Download
China Moneypro M-2 Singal Enhancement Antenna Tripod Stabilizer Kits for Drone GCS
  China-Moneypro-M-2-Singal-Enhancement-Antenna-Tripod-Stabilizer-Kitsr-Download
China-Moneypro-Dual-link-radio-a-data-link-transmission-transmit-Download
China Moneypro Feeder
China-Moneypro-Feeder-Download
China Moneypro Rubber Antenna
China-Moneypro-Rubber-Antenna-Download
China Moneypro Power Supply
CONTACT US
  • sales@moneyprouav.com
    moneyprouav@gmail.com
  • Office: East of the 16F, Building B, TCL Industrial Research Institute Building, No. 006, High-tech South Road, Nanshan District, Shenzhen City, China.